Saturday, August 13, 2022
More

  Avokati i njohur Egli Haxhiraj bën jehonë në mediat italiane me librin e tij “Soluzione Estero”

  Egli Haxhiraj është avokati i njohur shqiptar ndjek kompanitë më të rëndësishme italiane në Shqipëri. Ai gjithashtu ndjek dhe të gjithë sipërmarrësit e huaj që transferohen në Shqipëri për të hapur një kompani.

  Egli njihet ndër të tjera si avokati i shumë personazheve të njohur shqiptarë, të cilët i kanë besuar atij shumë çështje të rëndësishme.

  Shumë e njohin si avokati i Beauty Fair Albania dhe i Big Brother Vip.

  Kohët e fundit ai ka korrur një tjetër sukses. Egli ka publikuar librin e tij “Soluzione Estero” në shtëpinë botuese italiane “Rossini Editore”, libër i cili më pas u shpërnda në të gjitha libraritë atje, duke patur në këtë mënyrë një jehonë edhe në mediat italiane.


  Libri i tij “Soluzione Estero” tregon planifikimin e strategjisë ligjore dhe tatimore për të hapur një kompani të suksesshme jashtë vendit, duke shmangur gabimet. Pra, me pak fjalë një libër i cili nuk duhet të mungojë në bibliotekën tuaj.

  Vlen të theksojmë se Egli është themeluesi dhe CEO i “Law Firm”“Fare Impresa”

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img