Sunday, September 24, 2023
More
  Karfica, flokë pas kokës: Si të stiloni flokët këtë fund gushti?

  Ndoshta një ndër gjërat që na emocionon më shumë në pranverë është ndryshimi i look-ut.

  Largojmë nga garderoba rrobat me ngjyrë  gri, heqim shajet dhe kapuçet nga koka që na mbanin ngrohtë duke u shndërruar në një look më të freskët.

  - Advertisement -

  Por le të ndalemi pak tek tendencat e flokëve për këtë sezon. Lajm i mirë është që ekzistojnë modele shumë stylish.

  Në sfilatat e Javës së Modës këtë sezon pamë rikthime të modeleve të viteve ’90 duke përfshirë shumë aksesorë.

  Po ju zbulojmë edhe ju më poshtë disa modelesh flokësh ku pse jo t’i përqafoni dhe të jeni në koherencë me tendencat më të fundit të modës.

  1.Wet-look

  2.Shaje tek flokët

  3.Topuzi i hijshëm i flokëve

  3.Dy gërsheta të vogla në pjesën e përparme për një rikthim të vogël të viteve ’90.

  4. Një bisht me onde

  5.Kapëse të ndryshme tek flokët, kryesisht njëngjyrëshe këtë sezon

  6.Prezenca e aksesorëve të tjerë si perla dhe fjongot

  7. Bisht kali gërshet

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img