Monday, November 28, 2022
More

  Si ta mbushni ditën tuaj me energji pozitive?

  Të arrish të krijosh marrëdhënie të mira në shoqëri menjëherë duket shumë e vështirë në disa raste. Të jesh i pëlqyeshëm nga të tjerët, por njëkohësisht të ruash dhe një raport normal me ta, duhet shumë pak.

  - Advertisement -

  Më poshtë ju sjellim disa këshilla se si të ndërtoni një marrëdhënie të shëndetshme dhe ta mbushni ditën me energji pozitive, sipas ‘Bright Side’:

  -Ndiqni sinjalet e personit që keni përballë dhe buzëqeshni. Tregoni afrimitet dhe pyetini si kanë kaluar.

  -Përfshijeni personin përballë në bisedë duke i bërë të tregojnë më shumë detaje për veten e tyre.

  -Vini në dukje një detaj që keni të dy njësoj dhe tregoni se sa shumë e doni atë gjë.

  -Jini të kujdesshëm në gjuhën e trupit që përcillni. Nuk do të ishte aspak mirë të shfaqeshit të trembur apo të trishtuar.

  -Bëhuni personi i parë që bëni një shaka në rrethin ku jeni dhe tregoni interes ndaj shakave që të tjerët bëjnë.

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img