Sunday, September 24, 2023
More
  Filmat verorë që do ju bëjnë të udhëtoni menjëherë në Itali

  Askush nuk mund ta mohojë që Italia është një vend magjik. Mendoni për Romën, Venecian, Veronën, Firencen… ka kaq shumë histori atje. Nëse jeni ende në kërkim të frymëzimit për pushimet tuaja verore, ne ju sjellim një listë të filmave fantastikë të xhiruar në Itali.

  È stata la mano di Dio

  - Advertisement -

  Vendndodhja: Napoli

  Një djalë i ri që ka vetëm një dëshirë: të shohë Diego Maradonën të luajë për ekipin e futbollit Napoli.

   

  Call me by your name

  Vendndodhja: Crema në Lombardi

  Një doktorant, Oliver, kalon verën në një rezidencë të vjetër të bukur me një djalë 17-vjeçar, Elio dhe familjen e tij. Një romancë e bukur mes tyre.

  Stealing Beauty

  Vendndodhja: Toskana

  Një vajzë e re udhëton në Toskanë në kërkim të babait të saj dhe fillon të jetojë me tezen dhe xhaxhain e saj. Ajo rilidhet me fqinjin italian që e puthi herën e fundit që ishte atje, katër vjet më parë.

  La Grande Belleza

  Vendndodhja: Romë

  La Grande Belleza pushton Romën si askush tjetër. Nëse nuk keni qenë kurrë në Romë, duhet ta shtoni patjetër në listën tuaj.

  The tourist

  Vendndodhja: Venecia

  Në një tren për në Venecia, një mësues matematike takon një grua të bukur dhe misterioze.

  Burimi: The Rebel Heart.

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img