Sunday, September 24, 2023
More
  Si të veproni për të pasur flokë më të gjatë?

  Flokët e gjatë janë trend i përhershëm dhe shumë i pëlqyer nga masa. Sado eksperimente të bëjë një femër me pamjen e saj, sërish dëshira për rikthim tek flokët e gjatë është e madhe. Për të gjitha ju që dëshironi të keni gjatësinë e dëshiruar tek flokët duhet të keni parasysh disa këshilla, të cilat i sjellim më poshtë sipas ‘Cosmopolitan’:

  - Advertisement -

  -Prijini flokët shpesh duke ju dhënë mundësinë të zgjaten. Largimi i majave të djegura ndikon shumë në zhvillimin e shëndetshëm të flokut.

  -Mos e lani flokun me shampo çdo ditë, pasi kimikatet ndikojnë shumë në lëkurën e kokës dhe rritjet e flokëve.

  -Shpërlajeni flokun me ujë të ftohtë pas çdo dushi.

  -Çdo javë bëni maskë për flokët tuaj dhe krihini ato me butësi.

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img