Sunday, September 24, 2023
More
  Si t’i rikuperoni flokët e dëmtuar nga plazhi?

  Nisja e verës është koha ideale për t’u drejtuar në parukeri për trajtimet mbrojtëse të flokëve.
  Zgjidhni krem hidratues të përshtatshëm për llojin e lëkurës suaj.
  Për t’u kujdesur sa më mirë për to, ju sugjerojmë të përdorni produkte hidratuese apo dhe mbrojtëse si, maska, locione dhe spray të cilat e mbrojnë dhe ushqejnë kutikulën.
  Bëni pjesë të rutinës suaj përdorimin e vajrave ushqyes dhe gjallërues të paktën 1 herë në javë ose në 2 javë, në varësi të llojit të flokut. Përdorni rregullisht një maskë hidratuese por mos i mbingarkoni flokët me produkte të kujdesit.
  Floku do të ushqehet e do të duket më i plotë, i shëndetshëm dhe gati për të përballuar ditët e ftohta që e presin.
  Këshillë: Nëse nuk keni kohë të përdorni maska, atëherë ju sugjerojmë të krem hidratues për flokët pa shpëlarje. Ky produkt është formuluar për të hidratuar flokun dhe për të ndihmuar në mirëmbajtjen e tij, pa e yndyrosur.

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img