Saturday, June 22, 2024
More
  Majat dyshe të flokëve: Një problem më pak pas këtyre këshillave!

  Majat dyshe janë një problem shumë i madh tek flokët.

  Nëse po shihni që ato kanë filluar të këputen dhe po çahen duke krijuar maja dyshe, atëherë kjo është një shenjë që flokët tuaj kanë nevojë për përkujdesje.

  - Advertisement -

  Si të mos i dëmtojmë akoma më shumë nga zakonet tona të përditshme?

  -Dieta është një faktor kryesor.
  Konsumimi i ushqimeve të shëndetshme do të ndikojnë shumë tek flokët tuaja.

  Por përveç ushqimit, ka zakone të thjeshta të përditshme që mund të çojnë gjithashtu në flokë më të shëndetshëm.

  -Ndërroni këllëfët e jastëkëve dhe sigurohuni që të jenë të mëndafshtë

  Mos i kapni flokët fort sepse thjesht do t’i dëmtoni më shumë

  -Mos harroni kolagjenin duke e marrë në forma të ndryshme

  Kolagjeni është kaq i rëndësishëm për t’u shtuar në grupin tuaj të suplementeve të përditshme.

  Trupat tanë prodhojnë kolagjen në mënyrë natyrale; megjithatë, ajo fillon të bjerë me kalimin e moshës. Sigurohuni që po merrni kolagjen nga dieta juaj ose një suplement që mund t’i shtoni smoothies, tërshërës dhe pijeve të ngrohta.

  -Përdorni një maskë hidratuese për flokët çdo javë

  Trajtojini flokët me një maskë ushqyese dhe shtoje atë në rutinën javore të vetëkujdesit duke e masazhuar të gjithë kokën. Maska do të ndihmojnë në riparimin e flokëve të dëmtuar dhe të thatë.

   

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img