Sunday, September 24, 2023
More
  Si të shmangni irritimin e syve kur pastroni “makeup-in”?

  Heqja e grimit dhe pastrimi i fytyrës të paktën dy herë në ditë është kthyer në një rutinë të rëndësishme, por më pak rëndësi i kushtohet heqjes së grimit nga zona e syve. Imagjinoni që dikush të zgjohet në mëngjes me sy të zinj të fryrë, sepse maskara ka rënë dhe rimeli është përhapur në të gjithë zonën e syve. Jeni i sigurt që dëshironi të përfundoni duke u dukur kështu? Nëse jo, mund t’i kushtoni vëmendje këshillave të thjeshta që po ju rendisim më poshtë:

  Mos përdorni kurrë të njëjtin pastrues si për fytyrën dhe për sytë

  - Advertisement -

  Pastruesi juaj është vetëm për fytyrën dhe qafën, kështu që më mirë të mos dëshironi ta futni atë pastrues me sapun në sytë tuaj. Ju mund të përdorni një pastrues për fytyrën vetëm nëse në produkt thuhet se mund të heqë grimin e syve, përndryshe do të përfundoni duke irrituar zonën e syve.

  Përdorni një pecetë pastrimi

  Ju mund të hiqni grimin e syve duke përdorur një pecetë pastrues, e cila përdoret posaçërisht për të hequr make up-in nga fytyra, sytë dhe buzët. Ndërsa e bëni këtë, do të hiqni pjesën më të madhe të grimit.

  Përdorni një pastrues posaçërisht për grimin e syve

  Merrni një copë pambuku dhe aplikoni locion ose kremin në sytë tuaj. Duke përdorur një pastrues profesional të grimit të syve, ju jo vetëm që hiqni grimin, por gjithashtu mbroni sytë tuaj pasi këto produkte janë bërë posaçërisht për zonën e syve.

  Ne ju sugjerojmë të merrni edhe një ujë micellar, sepse mund të largojë make up-in nga fytyra, sytë dhe buzët dhe gjithashtu ka funksionin e një toniku. Në këtë rast, vetëm një produkt do të jetë i dobishëm. Pasi të keni hequr grimin, përdorni një krem ​​për sytë si prekjen e fundit.

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img