Sunday, September 24, 2023
More
  Produktet kozmetike dhe përdorimi i tyre: Sa kohë janë rezistente pasi i hapim?

   

  Ju ka ndodhur ndonjëherë të keni aq shumë gjëra saqë mos të jeni në gjendje të gjeni atë që kërkoni? Vajzave mund t’u vijnë ndërmend produket e bukurisë dhe ne pikërisht për ato e kemi fjalën. Në banjë gjenden shporta të mbushura me kremra, shampo, e produkte kozmetike, në dhomën e gjumit situata paraqitet edhe më e rënde, çanta tualeti kudo, buzëkuqe, rimelë e kremra në çdo cep të dhomës. Kur ka qenë hera e fundit që ju keni bërë pastrimin e makeup-eve? Më poshtë ju vijmë në ndihmë duke ju treguar sa gjatë duhet t’i përdorni produktet kozmetike përpara se ato të skadojnë.

  - Advertisement -

  2 deri në 3 muaj: rimeli, scrubi dhe maskat e fytyrës, sfungjeri i trupit dhe manikyrët.

  6 deri në 12 muaj: peneli i lëngshëm, fondotinta (kremi puder), larësi i fytyrës dhe serumet e fytyrës.

  1 deri në 1 vit e gjysmë: shkëlqyesi i buzëve, kremi mbrojtës kundër diellit, kremi hidratues, shampot, lapsi i syve dhe i buzëve./beautyfairalbania.al

   

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img