Sunday, September 24, 2023
More
  Si të evitoni “makeup-in” që ju rrit në moshë?

  Mënyra se si grimoheni ndikon menjëherë te fakti se si dukeni. Ndodh që një grim i rëndë t’ju bëjë të dukeni më bukur, ose t’ju rrisë pak në moshë. Ka dhe disa mënyra se si mund të dukeni edhe më pak në moshë dhe ne jua sjellim më poshtë:

  Aplikimi i një highlighter ose korrektuesi në të gjithë zonën poshtë syve, dhe jo vetëm në cepin e brendshëm dhe të jashtëm të syrit, mund të jetë fatal. Shtresat e shumta të produkteve kremoze e bëjnë lëkurën më të prirur për të krijuar linja dhe rrudha edhe aty ku nuk kishte. Pra, kur tashmë keni aplikuar fondatinë dhe shtoni një dozë të guximshme theksues ose korrektor në të gjithë zonën e qepallave të poshtme, lëkura tashmë e ndjeshme poshtë syve ka shumë të ngjarë të preket. Kur tashmë keni vendosur fondatinë, keni nevojë për sasinë minimale të korrektorit dhe theksuesit.

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img