Home Editorials Beauty Disa këshilla rreth plakjes, të cilat ju kanë shpëtuar deri tani

Disa këshilla rreth plakjes, të cilat ju kanë shpëtuar deri tani

0
Disa këshilla rreth plakjes, të cilat ju kanë shpëtuar deri tani

Shumë metoda për të përmirësuar shëndetin tuaj janë mjaft të thjeshta: të humbni peshë, hani më shumë për të rritur energjinë tuaj, bëni më shumë gjumë, për të parandaluar dehidratim, pini më shumë ujë. 5 këshillat e mëposhtme vërtetë funksionojnë edhe pse janë pak të çuditshme për të qenë të besueshme pa i provuar:

Kur jeni të lodhur, shmangni pijet energjike

Pijet energjike përmbajnë pesë herë më tepër kafeinë sesa kafeja, si dhe vijnë me efekte anësore të pakëndshme si: nervozizmi, rrahja e shpejtë e zemrës, irritim etj.

Shkruani shënimet me dorë

Të shkruani shënimet me tastjerë ju bën të shkruani më shpejtë dhe më shumë, mirëpo nëse e bëni këtë gjë me dorë do t’i mbani mend me siguri ato që keni shkruar.

lg.php.gif

Për dhëmbë më të shëndetshëm, mos i lani menjëherë pas ngrënies

Mos i pastroni dhëmbët menjëherë pas ngrënies dhe pijes, veçanërisht nëse ushqimi ka qenë acidik.

Kur jeni të fryrë, pini më tepër ujë

Kur ndiheni të fryrë, pirja e ujit do ju duket se vetëm do e përkeqësojë gjendjen, por shpesh edhe mund të ndihmojë. Nëse jeni në dietë të lartë me fibra atëherë trupit tuaj i duhet më tepër ujë që të funksionojë në mënyrë më efikase./beautyfairalbania.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here