Monday, November 28, 2022
More

  Kaq thjeshtë mund të zbusni lëkurën e thatë dhe të ashpër të dimrit

  lg.php.gifMe të ftohtin e vjeshtës dhe dimrit, shtohen edhe problemet e lëkurës për shkak të erës e një sërë faktorësh të tjerë. Nëse ju ka ndodhur që t’i keni duart e ashpra apo të thata ne ju sjellim më poshtë një recetë për maskën që ju duhet, sipas ‘Pop Sugar’:

  - Advertisement -

  lg.php.gif

  Përbërësit:
  Vazelinë
  Aloe vera


  Si ta përgatisni?
  Në një enë të pastër filloni të shkrini vazelinën deri sa të marrë trajtën e një lëngu. Në të shtoni dy lugë çaji nga aloe vera dhe përbërësit trazojini mirë deri sa të përftoni një masë të konsiderueshme. Në fund shtoni vajin esencial, që mund të jetë thjesht me aromën tuaj të preferuar.
  Vazelina do ta ndihmojë lëkurën të qëndrojë e butë dhe shumë e hidratuar gjatë ditëve të ftohta, ndërsa aloe vera do të bëjë ripërtëritje e saj./beautyfairalbania.al

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img