Wednesday, September 28, 2022
More

  5 mënyra të thjeshta për të zbehur njollat e errëta në lëkurë

  Rreth 80% e popullsisë së botës vuan nga problemet e lëkurës. Sot do të fokusohemi pikërisht tek njollat e errëta të lëkurës dhe çfarë mund të bëjmë ne për t’i minimizuar ato.

  1. Patatet

  Patatet janë një menyrë alternative e kurimit të njollave të errëta në lëkurë. Prisni një patate në feta të holla dhe vendoseni në zonat e prekura. Pas disa minutash, shplajeni me ujë të bollshëm. Do të vini re rezultate të menjëherëshme pas disa ditësh.

  2-Lëngu i limonit

  Lëngu i limonit me mjaltin mund të zbardhi lëkurën dhe të minimizojë shenjat.

  3-Lëkura e portokallit

  Lëkurat e portokallit mbajnë vitaminën C, gjë e cila është e nevojshme për lëkurën. Mbajini ne fytyrë apo trup për 10-15 minuta dhe pastaj shplajeni vendin me ujë.

  4-Vaji i kokosit

  Vaji i kokosit bën gjithashtu mrekullira  për zonat e errëta të lëkurës. Aplikojeni dhe lëreni derisa të absorbohet nga lëkura.

  5-Përdorni kremin kundër diellit

  Ekspozimi në diell është armiku numër një i lëkurës. Mos harroni asnjëherë të vendosni kremin mbrojtës.

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img