Thursday, September 29, 2022
More

  A mund të humbasim kalori pa bërë ushtrime kardio?

  Jo të gjithë dëshirojnë dhe kanë pasion palestrën, stërvitjet, ushtrimet etj. Por ama, të gjithë dëshirojmë të djegim kalori.

  Nëse jeni duke kërkuar mënyrat më të mira për të djegur disa kalori pa bërë ushtrime kardio standarde, atëherë do të gjeni disa alternativa të tjera.

  SAUNA

  Ndonëse paksa e pakëndshme, po të shkosh në sauna dhe të ulesh është një zgjidhje. Nga djersitja e madhe që mund të keni, do të humbni disa kalori.

  Seks

  Sipas studimeve, nëpërmjet marrëdhënieve seksuale, ju digjni rreth 3.6 kalori të djegura në minutë… Por, sipas disa studimeve, nëse arrini një orgazmë, arrini 60-100 kalori shtesë.

  MASAZH

  “Marrja e një masazhi të gjithë trupit mund të çojë në 230-260 kalori të djegura në orë.”

  STAND-UP PADDLE BOARDING

  Ndërsa jo të gjithë kanë akses në këtë lloj aktiviteti, çdo sport ose aktivitet fizik, mund të djegë disa kalori të mëdha. Me këtë aktivitet mund të digjni rreth 444 kalori në orë.

  HIKING

  Ajo që ndihet si një shëtitje e bukur në natyrë mund të djegë deri në 370 kalori në orë. Plus, marrim pak vitaminë D që është jetike.

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img