Home Editorials Fashion Jeni i ftuar në një dasmë në verë? Ja disa ide se çfarrë të vishni

Jeni i ftuar në një dasmë në verë? Ja disa ide se çfarrë të vishni

0
Jeni i ftuar në një dasmë në verë? Ja disa ide se çfarrë të vishni

Vera do të thotë vetëm një gjë për ne: sezoni i dasmave. Korriku dhe gushti janë të mbushur me njerëz që vendosin të martohen dhe kjo do të thotë: çfarë fustani të zgjedhim për të veshur.

Një fustan i gjatë? I shkurtër? Apo duhet të ndjekim trendet e momentit apo të shkoni drejt veshjeve klasike?

Të kuptosh se çfarë të veshësh në një dasmë, nuk duhet të jetë e ndërlikuar. Fillimisht shikoni për një kod veshjeje. Nëse dasma ka një kod veshjeje, sigurohuni ta respektoni atë!

Nëse ftesa nuk jep një kod veshjeje, atëherë keni kaq shumë opsione. Dasmat e verës janë një kohë e shkëlqyer për ngjyrat pastel, printet me lule dhe pamjet më lozonjare. Kur jeni në dyshim, vishni një fustan klasik të zi pasi nuk del kurrë nga moda.

Më poshtë keni disa sugjerime për ju:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here