Wednesday, September 28, 2022
More

  Ku të shkoni me pushime këtë verë bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

  Zbuloni se ku duhet të rezervoni pushimet tuaja të ardhshme bazuar në zodiakun tuaj.

  Dashi: Punta Cana, Republika Domenikane

  Shenja energjike e zjarrit që nuk di kur të heqë dorë. Dashi tërhiqet nga energjia e lartë dhe është vazhdimisht në lëvizje. Punta Cana, Republika Dominikane, është vendndodhja më e mirë nëse jeni një Dashi i zjarrtë. I mbushur me turne dhe ekskursione me ATV – Një destinacion perfekt.

  Demi: Dubai

  Demat e vërtetë i duan të gjitha gjërat; luksin dhe komoditetin. Qoftë nëse shtriheni në divan duke shijuar shfaqjen e tyre të preferuar ose duke marrë një ditë të kujdesit për veten kushtuar kujdesit të lëkurës. Pushimet plot ekskursione nuk janë për ta – pa sforcim, pa kaos, vetëm relaksim. Dubai është në një botë më vete. Është qyteti më i mirë i luksit.

  Binjakët: Bali, Indonezi

   Personazhi shumëplanësh ka nevojë gjithashtu për diçka për të stimuluar mendjen. Bali, Indonezi, është destinacioni i përsosur për shenjën e ajrit. Ashtu si Binjakët, Bali ka dy anë. I zhytur në gjelbërim piktoresk dhe peizazhe të shumta, por i njohur edhe për jetën e tij të bujshme të natës.

  Gaforrja: Anaheim, Kaliforni

  Anaheim, Kaliforni, është i njohur për thelbin e tij të ngjashëm me familjen. Njerëzit e shenjës së gaforres janë në kontakt me emocionet e tyre dhe zakonisht pëlqejnë të qëndrojnë afër shtëpisë ose të paktën të kenë një ndjenjë të shtëpisë. Qyteti i Kalifornisë është shtëpia e Disneyland Resort. Një vend i mbushur me argëtim, ushqim dhe nostalgji të madhe.

  Luani: Venecia, Itali

  Paralelisht me Demin, Luanët duan një jetë luksoze, kushtuar veçanërisht vetes. Çfarë vendi më i mirë për një Luan për të kaluar pushimet sesa Venecia, Itali. Një qytet i mbushur me shumë art dhe kulturë për të përjetuar në tërësi.

  Virgjëresha: Barcelona, ​​Spanjë

  Për shkak të natyrës së rregullt dhe praktike të Virgjëreshës, udhëtimet spontane dhe të çrregullta nuk janë për këtë shenjë. Udhëtarët e Virgjëreshës përpiqen të zhyten në çdo detaj të pushimeve të tyre. Një destinacion mësimi dhe kulture është më i miri për këtë shenjë të rreptë të tokës, kështu që një udhëtim i pasur në Barcelonë, Spanjë, do t’ia dalë.

  Peshorja: Paris, Francë

  Të njohura si shenja e lidhur me bukurinë dhe dashurinë, Peshoret tërhiqen nga vende të lehta për sy. Pra, Parisi, Franca, është e vetmja zgjedhje e arsyeshme për një Peshore. Qyteti i dritave dhe i dashurisë është një vend me arkitekturë tërheqëse dhe pasta të freskëta. Peshorja do të ndihet si në shtëpi.

  Akrepi: Kopenhagë, Danimarkë

  Një Akrep di të ruajë misterin. Ata përpiqen të mos ndajnë shumë për veten e tyre. Një pushim i izoluar është perfekt për një akrep. Kjo është arsyeja pse Kopenhaga, Danimarkë, mund të jetë një vend i përshtatshëm për një Akrep të çmendur. Atyre u pëlqen të kënaqen me pasurinë e kulturës dhe Danimarka është e njohur për arkitekturën e saj mahnitëse evropian.

  Shigjetari: Grand Canyon, Arizona

  Shigjetarët pëlqejnë të eksplorojnë botën. Ata janë aventurierë dhe gjithmonë të vendosur për një udhëtim dhe arratisje të shpejta. Ngjashëm me shenjat e tjera të zjarrit, ata janë kërkues emocionesh të lindur nga natyra. Grand Canyon është një nga shtatë mrekullitë natyrore të botës dhe sheh mijëra turistë. Nëse jeni një Shigjetar që kërkon adrenalinën e radhës, ky vend është për ju.

  Bricjapi: Londër, Angli

  Është e vështirë të tërhiqni një Bricjap nga rutinat e tyre të përditshme. Ata meritojnë një pushim të nevojshëm. Megjithatë, si çdo shenjë tjetër e tokës, Bricjapi ka nevojë për strukturë dhe mundësi nëse një plan dështon. Jeta në qytet priret të jetë thirrja e tyre. Londra, Anglia, është një qytet si asnjë tjetër. Ushqim i shkëlqyeshëm, bare dhe qendra tregtare. Shumë opsione për të mbajtur një Bricjap të qetë.

  Ujori: Tokio, Japoni

  Udhëtarët e Ujorit pëlqejnë të marshojnë me ritmin e daulles së tyre. Ata janë origjinalë dhe duan të hapin rrugën e tyre. Ata do të preferonin të humbnin dhe të ishin në prag të spontanitetit, nëse do të nënkuptonte shmangien e atraksioneve turistike të lezetshme. Tokio, Japoni, është unik dhe i mbushur me shumë gjëra për të bërë. Tokio gjithashtu ka disa nga risitë më madhështore në botë, si Treni Bullet.

  Peshqit: Machu Piçhu, Peru

  Peshqit janë gjithmonë në kërkim për të gjetur paqen e brendshme. Ata janë më shpirtërorët e zodiakut, kështu që të shkosh në një udhëtim shpirtëror është me vend. Machu Piçhu, Peru, pretendohet se strehon energji ekstreme shpirtërore. Turistët shpesh meditojnë dhe detoksifikojnë gjatë vizitës. Ideale për Peshqit që duan të gjejnë brendësinë e tyre.

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img