Saturday, May 27, 2023
More
  Ja sekreti që vera juaj të jetë e paharrueshme

  Vera është koha më e mirë për të gjetur dashurinë dhe për ta shijuar atë në maksimum. Edhe nëse është një lidhje e shkurtër, ju prapë mund të merrni më të mirën prej saj. Këto vitet e fundit ne kemi harruar plotësisht se si është të shijosh jetën, çfarë do të thotë të përqafosh të dashurit e tu dhe çfarë do të thotë në të vërtetë liria.

  Por dijeni që gjërat po ndryshojnë, situata me pandeminë është përmirësuar kështu që e vetmja gjë që mund të bëjmë këtë verë është të jetojmë çdo ditë sikur të ishte e fundit.

  - Advertisement -

  Bëjeni këtë verë të paharrueshme. Kjo është arsyeja pse ne po ju sjellim disa ide vërtet interesante se çfarë të bëni këtë verë.

  Merrni pjesë në një festival në natyrë

  Festivalet më në fund janë rikthyer. Nëse kontrolloni në internet, do të zbuloni se festivale po zhvillohen kudo. Pra, gjeni një festival që i përshtatet karakterit tuaj ose merrni pjesë në një festival që nuk do të guxonit kurrë. Një festival i organizuar pranë plazhit është një ide shumë interesante, pasi ju mund të shijoni notin dhe muzikën.

  Vraponi në një maratonë

  Të vraposh në një maratonë nuk do të thotë që duhet të jesh 100% atlet. Maratonat organizohen gjithmonë në mbështetje të një kauze, kështu që pjesëmarrja juaj do të kishte një ndikim të mirë. Kjo verë është e gjitha për të sfiduar veten.

  Vullnetar

  Nëse jeni duke kërkuar për ca kohë pushimi nga puna, mund ta gjeni vullnetarizmin në një vend tjetër sfidues, por edhe argëtues. Si thua për një përvojë në Kolumbi, ku mund të bëhesh vullnetar për t’u mësuar anglisht fëmijëve? Ka kaq shumë opsione atje dhe ju mund të merrni një muaj pushim për një përvojë kaq unike në një vend tjetër, ose edhe më mirë në një kontinent tjetër.

  Krijo një bllok shënimesh me përjetetimet e tua

  Nuk është e nevojshme të dokumentoni gjithçka në telefon. Krijimi i një libri të shënimeve është më personal dhe ia vlen të shpenzoni energjitë tuaja.

  Shikimi i filmave në natyrë

  Nëse jeni të fiksuar pas filmave, duhet të jenë edhe miqtë tuaj. Investoni në disa pajisje të nevojshme që do t’ju ndihmojnë të shfaqni filma ndërsa jeni jashtë. Merrni një vend një herë në javë ose një herë në dy javë, përgatitini të gjitha pijet dhe ushqimet e vogla dhe voila, ju keni natën perfekte për ju dhe miqtë tuaj.

  Other Articles

  spot_img

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img